СБУ викрила схему постачання комплектуючих з підприємств Укроборонпрому до Росії

Служба безпеки України викрила схему з постачання військової продукції для авіатехніки з українських оборонних підприємств в Російську Федерацію.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Встановлено, що до схеми причетні понад 20 учасників. Зокрема, представники кримінальних кіл, які займаються контрабандою, а також посадові особи Міноборони України, відповідальні за так звану «військову прийомку».

«За реквізитами фіктивних українських і російських комерційних фірм ділки закуповували на підприємствах Укроборонпрому продукцію військового призначення. Потім її незаконно контрабандою переправляли в РФ поза пунктами митного контролю», — йдеться в повідомленні.

Організатори угоди також задіяли інструмент фіктивної зовнішньоекономічної діяльності. Військову продукцію підприємств Укроборонпрому з оформленням всіх необхідних дозвільних документів офіційно переміщали в країни ЄС, звідки за підробленими документами реекспортували в РФ.

Під час спецоперації СБУ затримала одного з активних учасників злочинної групи на території Дворічанського району Харківської області при спробі незаконного переміщення товарів військового призначення поза пунктами митного контролю.

У позашляховику зловмисника виявили 11 електромагнітних пристроїв, що використовуються для комплектування російської авіаційної техніки, а також 64 інфрачервоних патрони, призначених для захисту російських літаків від керованих ракет.

Наразі двом учасникам групи повідомили про підозру за статтею про «контрабанду». Готуються повідомлення про підозру іншим учасникам групи.

Реклама

Залишити коментар