З 24 лютого США ускладнять правила видачі грін-карт

З понеділка, 24 лютого, в США ускладнюються правила видачі грін-карт іноземцям, які розраховують на отримання державної допомоги.

Як повідомили в Білому домі, це дозволить захистити американських платників податків, підтримає програми соціального забезпечення для тих американців, які дійсно потребують їх, і скоротить дефіцит федерального бюджету.

Крім того, нововведення «відновить основоположний правовий принцип, згідно з яким нові члени суспільства повинні бути фінансово самостійними і не залежати від щедрості платників податків США».

Ініціативу в серпні 2019 року висунув помічник президента США Стівен Міллер. Відповідно до неї влада може відмовити у в’їзді або видачі грін-карти, виходячи з рівня доходів або того, як часто людина користується програмами соціальної допомоги. До них відносяться соціальне забезпечення, талони на харчування, державне житло або безкоштовна медична страховка за програмою Medicaid.

Міра випливає із закону про імміграцію 1882 року, який дозволяє уряду відмовляти у видачі візи будь-якій особі, яка перебуває на повному державному утриманні. Під неї підпадуть іммігранти, які отримували соціальні виплати протягом більш ніж 12 місяців за останні три роки.

Правила повинні були набути чинності в середині жовтня 2019 року, однак тоді вони були оскаржені в суді.

У кінці січня влада оголосила про нові правила отримання віз в США вагітними. Вони спрямовані на викорінення «пологового туризму» – практики, в якій жінки приїжджають народжувати в Сполучені Штати, щоб їх дитина автоматично отримала американське громадянство.

У Держдепі пояснили, що зміни торкнуться тих, у кого народження дитини в США буде основною метою поїздки.

Обмеження потоку мігрантів було одним з передвиборних гасел нинішнього президента Дональда Трампа, який в листопаді цього року розраховує на переобрання на посту президента США.

Реклама

Залишити коментар