Вчені назвали найефективніші препарати проти коронавірусу

Вчені з Китаю встановили, що кілька існуючих препаратів показали хороші результати при лікуванні коронавірусу COVID-2019, повідомляє Кореспондент з посиланням на China.org.cn і Reuters.

Так, серед препаратів, що допомагають в боротьбі з коронавірусом, відзначають Хлорохінфосфат, Фавіпіравір і Ремдесівір.

Китайська фармакологічна компанія Zhejiang Hisun Pharmaceutical Co Ltd повідомила, що отримала дозвіл на продаж Фавіпіравіра як потенційних ліків від нового коронавірусу. Хоча зазначається, що клінічні тестування треба продовжувати.

Так, директор Китайського національного центру розвитку біотехнологій при Міністерстві науки і технологій Чжан Сіньмінь на прес-конференція розповів, що експерименти in vitro показали, що хлорохінфосфат (протималярійний лікарський засіб) може ефективно пригнічувати нову коронавірусну інфекцію.

Зараз він проходить клінічні випробування в більш ніж 10 лікарнях в Пекіні і Гуандуні, участь в них беруть понад 100 пацієнтів. За словами Чжана, незабаром в провінції Хунань в центральному Китаї розпочнуться клінічні випробування препарату.

Фавіпіравір (препарат від грипу) випробовували в Шеньчжені, провінція Гуандун на півдні Китаю, участь у випробуваннях взяли 70 пацієнтів.

Початковий результат дослідження показує, що препарат володіє відносно очевидною ефективністю і низькими побічними реакціями.

За словами Чжана, через 3-4 дні після лікування у групи, яка приймає препарат, рівень вірус-нуклеїнової кислоти значно вищий, ніж у паралельної групи.

Ремдесівір (розроблений для боротьби з інфекціями Ебола американською фармацевтичною компанією Gilead Sciences) показав досить гарну противірусну активність проти нового коронавірусу на клітинному рівні.

Китайсько-японська лікарня дружби і Інститут Materia Medica при Академії медичних наук Китаю отримали дозвіл на проведення клінічного випробування препарату в більш ніж 10 лікарнях в Ухані, центрі епідемії в провінції Хубей в центральному Китаї.

У цілому дослідники відсканували більше 70 000 ліків або з’єднань за допомогою комп’ютерного моделювання і тестів активності ферментів in vitro і відібрали 5000 потенційно ефективних ліків-кандидатів. Потім їх протестували на клітинному рівні проти поширеної коронавірусної інфекції, і для подальших експериментів відібрали близько 100 препаратів, що допомогло вибрати остаточні препарати для клінічних випробувань, сказав Чжан.

Він нагадав, що для лікування важких і критично хворих пацієнтів були прийняті нові продукти і технології – в тому числі, використання плазми крові людей, які видужали. Уже 11 пацієнтів отримували таку терапію плазмою – всі їхні клінічні показники поліпшувалися і не було явних побічних реакцій.

Реклама

Залишити коментар