З 1 березня українці будуть їздити до Росії лише за закордонними паспортами, – Держприкордонслужба

Держприкордонслужба нагадала, що з 1 березня українцям для відвідування Росії буде необхідний закордонний паспорт.

Про це повідомляє Держприкордонслужба.

“З 1 березня 2020 року українці не зможуть перетинати державний кордон з України в Російську Федерацію на підставі паспорта громадянина України (так званого внутрішнього паспорта) або свідоцтва про народження”, – йдеться в повідомленні.

Громадяни України, які раніше вибули за кордон за внутрішнім паспортом чи свідоцтвом про народження (для дітей до 16 років), зможуть повернутися в Україну за цими документами.

У ДПСУ очікують, що нововведення дадуть змогу запобігти використанню підробок внутрішніх паспортів та свідоцтв про народження з огляду на низький ступінь захисту цих документів та пришвидшить процедуру перетину кордону.

“Під час оформлення особи з внутрішнім паспортом інспектор-прикордонник витрачає значно більше часу, щоб внести у базу даних інформацію про особу (прізвище, ім’я, стать, дата народження, громадянство) та документ (номер, серія, тип). Під час оформлення особи із закордонним паспортом вся ця інформація автоматично зчитується рідерами з машинозчитувальної зони”, – пояснюють у ДПСУ.

Держприкордонслужба рекомендувала громадянам України, які після 1 березня планують перетинати українсько-російський кордон, завчасно подбати про підготовку документів, щоб не мати зайвих клопотів під час прикордонного контролю.

“Не варто розглядати це повідомлення як рекомендацію відвідати Російську Федерацію. Адже паспорт громадянина України для виїзду за кордон дає можливість безвізово відвідати чимало країн!, – заявили в Держприкордонслужбі.

Реклама

Залишити коментар