Білий дім засекретив повне листування щодо затримки допомоги Україні

Білий дім заблокував повну публікацію листів, щодо затримки оборонної допомоги Україні у 2019 році

Про це із посиланням на Центр громадської доброчесності США повідомляє Укрінформ.

“Значна частина матеріалів, отриманих Центром громадської доброчесності, була засекречена, хоча деякі деталі було оприлюднено. Уряд стверджує, що інформацію засекретили, оскільки у ній відображено внутрішні дискусії”, – йдеться у повідомленні.

У грудні 2019 року Міністерство юстиції США опублікувало на вимогу Центру громадської доброчесності листи американських чиновників, що стосувалися затримки військової допомоги Україні, але вони були сильно відредаговані – значна частина інформації була зафарбована чорним.

Відомство пояснило надання документів у такій формі президентським привілеєм, що дозволяє Білому дому не оприлюднювати інформацію щодо внутрішніх дискусій у адміністрації навіть на вимогу суду. Зокрема, листування висвітлює спілкування між президентом, віцепрезидентом та найближчими радниками Дональда Трампа щодо ухвалення рішень, тому є “привілейованим”.

Проте у Центрі громадської доброчесності не згодні з цією аргументацією і наполягають, що публікація відцензурованих листів у повному вигляді відповідає інтересам громадськості. Ця інформація не може бути привілейованою, заявляють у громадській організації, бо вона стосується таких дій президента і його адміністрації, які Рахункова палата США визнала незаконними.

Центр доброчесності опублікує юридичну позицію щодо листування 14 лютого.

Реклама

Залишити коментар