Вода не змиває гріхи: у ПЦУ прокоментували традицію купання на Водохреще

Православна церква України розвінчала міф про те, що купання в освяченій воді на Водохреще змивають гріхи і призводять до духовного очищення.

Як розповіли на офіційній сторінці ПЦУ в Facebook, дуже важливо розуміти суть християнського свята і не плутати його з модою, традиціями, народними віруваннями, тим більше – з забобонами, пише Обозреватель.

“Жодного церковного припису для звершення такого дійства немає і, як стверджують дослідники, в українського народу воно не мало поширення”, – відзначають в ПЦУ

У церкві розповіли, що 19 січня за новим стилем Православна Церква урочисто відзначає одне з двунадесятих свят – Хрещення Господа Бога і Спасителя Ісуса Христа в річці Йордан.

Відзначається, що українські етнографи не фіксували в минулих століттях масових хрещенських купань, тим більше в тому вигляді, як це відбувається зараз – часом зовсім без одягу, або з попереднім алкогольним “підігрівом” і гучними гуляннями після.

“На Водохреща немає потреби просити священика “побризкати більше”, адже немає поняття “розбавленої святості”. Немає необхідності запасатися водою бідонами або каністрами – адже той, хто принесе на освячення навіть найбільшу банку, але разом з темними помислами і порожнім серцем, не отримає “більшої святості””.

У ПЦУ підкреслили, що церква не забороняє пірнати в зимову воду, це право і вибір для кожного. Головне – не перетворювати таке купання в якийсь магічний ритуал, привід до пияцтва, гордості або осудження ближнього – наприклад, того, хто таки вирішив зануритися в ополонку, щоб випробувати своє тіло.

Реклама

Залишити коментар