Президент Румунії Йоханніс лідирує в першому турі виборів

Президент Румунії Клаус Йоганніс переміг в першому турі президентських виборів країни в неділю, 10 листопада, згідно з підрахунком голосів 99,99% голосів.

Про це повідомляє Mediafax.

Йоганніс отримує 36,6%, а його найближчий конкурент, колишній прем’єр-міністр від Соціал-демократів Віоріка Денчіле – 23,7%.

Йоганніс заявив про перемогу в неділю ввечері перед прихильниками у своєму штабі. “Ми побили соціал-демократів”, – сказав 60-річний лідер.

“Але війна не закінчена. Ми повинні зробити ще два кроки вперед за два тижні”, – сказав він, маючи на увазі другий тур голосування 24 листопада.

Денчіле тим часом сказала, що “задоволена” результатом, додавши: “Ми присутні у другому турі, я дякую тим, хто проголосував серцем”.

На третьому місці з близько 13,9% опинився Дан Барна – представник нещодавно сформованої проєвропейської партії “Союз Збережи Румунію”.

Після перемоги Йоганніс, відомий активною боротьбою з хабарництвом та підтримкою його дій Заходом, зможе призначити головних прокурорів, які рішуче боротимуться з повсюдною корупцією.

Переобрання Йоганніса також може підвищити шанси Ліберальної партії сформувати коаліційний уряд після парламентських виборів, які повинні відбутися в 2020 році.

Реклама

Залишити коментар