Мазура передали на поруки генконсула України у Любліні — омбудсмен

Співробітника Секретаріату уповноваженого ВР України з прав людини ветерана АТО Ігоря Мазура передали на поруки генконсула України в Любліні, тож суд з обрання йому запобіжного заходу не відбудеться.

Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова у Facebook.

“Співробітника Секретаріату уповноваженого ВР з прав людини передано на поруки генерального консула України в Любліні. На час очікування та розгляду екстрадиційного запиту він буде проживати в Генеральному консульстві”, – написала вона.

Омбудсмен додала, що судове засідання, на якому мало вирішуватися питання про обрання запобіжного заходу Ігорю Мазуру, не відбудеться.

Денісова також наголосила, що всі, хто опікується питаннями звільнення та повернення Мазура додому, докладають максимуму зусиль, аби він не став заручником політичної помсти РФ.

“Боротьба за долю нашого співвітчизника триває.

Тому, спільні дії, підтримка суспільства та розголос в інформаційному просторі допоможе зламати плани нашого ворога, та швидше повернути Ігоря Мазура на Батьківщину”, – зазначила уповноважений ВР з прав людини.


Як повідломлялося, о 17.00 за київським часом Окружний суд Любліна мав провести засідання з приводу обрання запобіжного заходу у вигляді тимчасового арешту українцеві Ігорю Мазуру. Згідно з польським законодавством, суд може тимчасово арештувати особу максимум на три місяці.

Працівник Секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини ветеран АТО Ігор Мазур був затриманий 9 листопада у пункті пропуску “Дорогуськ” у Польщі на підставі запиту Росії в Інтерпол.

Мазур був керівником “Правого сектора” Київщини і начальником штабу 24-ї сотні Самооборони Майдану під час Революції гідності. З травня 2014 перебував у зоні АТО. У квітні 2015-го він став офіцером Збройних сил України – командиром роти, заступником начальника штабу розвідувального батальйону в Секторі “М”. У листопаді 2016 року, після демобілізації, Мазура призначили заступником голови партії УНА-УНСО і заступником головного командира Української націоналістичної самооборони.

Реклама

Залишити коментар