Олександрійський Патріархат визнав автокефалію ПЦУ

Сьогодні, 8 листопада, Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ під час літургії в день Собору Архістратига Михаїла у храмі Архангелів (El-Zaher, Daher, Каїр, Єгипет) під час Божественної літургії поминав ім‘я Митрополита Київського і всієї України Епіфанія як Предстоятеля автокефальної Православної Церкви України.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook архієрей Православної церкви України Євстратій Зоря.

“Достовірність інформації підтверджено з двох інформованих джерел, а також розміщеним на сторінці храму в Фейсбук відеозаписом богослужіння (на 44:52). Пізніше очікується офіційне повідомлення.

Таким чином Олександрійський Патріархат долучився до числа Церков, які визнають автокефалію Православної Церкви України.

Як відомо, Олександрійська Церква має у диптихах друге після Вселенського Патріархату місце”, – йдеться у дописі.

Визнання Олександрійським патріархатом ПЦУ стане потужним сигналом для всього православного світу. Адже багато інших помісних церков вже заявляли, що будуть визначатись щодо свого ставлення до Православної церкви України після того, як її визнають старі патріархати, такі як Олександрійський, пише ВВС

Це визнання відбулось після подібного кроку Грецької православної церкви, яка також розпочала євхаристійне спілкування з автокефальною Православною церквою України.

Реклама

Залишити коментар