В Украіні опублікували правила та вимоги до ЗНО 2020 року.

В Українському центрі оцінювання якості освіти опублікували правила та вимоги до ЗНО 2020 року.

В розділі «ЗНО-2020» можна ознайомитися з актуальними характеристиками сертифікаційних робіт, критеріями оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми зовнішнього незалежного оцінювання, передає ZAXID.NET.

У характеристиці сертифікаційної роботи з певного предмета зазначено структуру тесту, кількість та типи завдань, наведено схему нарахування тестових балів і кількість балів, які можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту.

Приміром, тести з української мови та літератури матимуть загалом 58 завдань різної форми: 33 завдання з мови, 24 – з літератури та одне відкрите завдання з розгорнутою відповіддю. Сертифікаційна робота з математики матиме 35 завдань різних форм, зокрема 8 відкритих з короткою відповіддю та три – із розгорнутою. Також у характеристиці тестів вказано час, відведений на його виконання.

Критерії оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю містять розширену інформацію про нарахування балів, наприклад, із яких частин має складатися власне висловлення з української мови та які помилки зменшать кількість балів.

Програми ЗНО 2020 року містять вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників з певного предмета. Саме на основі цих програм укладають тестові завдання.

У Центрі також зазначають, що їхні фахівці пояснюватимуть особливості виконання завдань у щотижневій рубриці «Готуючись до ЗНО» на сторінці Українського центру оцінювання якості освіти у Facebook, а на їхньому сайті можна пройти тести минулих років.

 

Реклама

Залишити коментар