У прем’єра Британії заблокували оприлюднення звіту про вплив РФ на референдум щодо Brexit, – ЗМІ

Офіс прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона заблокував публікацію звіту парламенту про вплив РФ на референдум щодо членства в ЄС.

Про це повідомляє The Guardian.

За даними видання, у звіті на 50 сторінках парламентський Комітет із питань розвідки та безпеки розглядає твердження про те, що спонсорована Кремлем діяльність викривила результат референдуму 2016 року щодо членства в ЄС. Проте 4 листопада офіс Джонсона заявив, що не схвалює публікацію звіту до проведення дострокових парламентських виборів, запланованих на 12 грудня.

При цьому речник офіс прем’єр-міністра відмовився сказати, коли звіт можна буде публікувати.

Голова парламентського  Комітету з питань розвідки та безпеки Домінік Ґрів розкритикував рішення про блокування публікації звіту перед виборами.

“Протоколи цілком зрозумілі. Якщо у прем’єр-міністра є вагомі причини для запобігання публікації, він повинен пояснити їх комітету впродовж 10 днів після отримання звіту. Якщо ні, то його слід оприлюднити”, – сказав Ґрів.

За даними The Guardian, у звіті комітету йдеться про вливання російських грошей у британську політику взагалі та Консервативну партію зокрема, а також  про велику операцію Росії на підтримку Brexit, розпочату в 2016 році.

Реклама

Залишити коментар