Мін’юст планує закрити до третини тюрем

Відомство планує відійти від принципу, за яким основним методом покарання злочинців є позбавлення волі.

Міністерство юстиції України планує скоротити до третини українських тюрем. Про це у коментарі “Радіо Свобода” повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, відомство планує відійти від принципу, за яким основним методом покарання злочинців є позбавлення волі.

“Позбавляти волі мають лише невелику кількість осіб, дуже обмежено. Тому що це, по-перше, неефективно, по-друге, дуже дорого. Людина, яка виходить з місць позбавлення волі, а вона не пристосована до життя, і вчиняє злочини знову. Тюремна система не виконує свою функцію”, – заявив він.

Крім того, міністр навів приклад досвіду країн Європи, де до правопорушників застосовують покарання у вигляді програми корекції, часткову ізоляцію чи обмеження пересування за допомогою електронного браслета.

“Ключова реформа, яку ми задумали – ми будемо шукати фінансування, можливо, донорське, для того щоб побудувати кілька тюрем за зразком тієї ж Норвегії, сучасні, зручні, ефективні тюрми, які використовують небагато енергії, енергоефективні, де дійсно можна було би реально працювати з ув’язненими, які потребують ізоляції”, – зазначив він.

За його даними, наразі в Україні понад сто тюрем. Третину з них планується закрити і продати земельні ділянки, а вирученими коштами покрити базові витрати для будівництва нових закладів. Точних прогнозів Малюська не дає, проте припускає, що, якщо починати роботу над втіленням проєкту в 2020 році, Україні знадобиться іноземне фінансування, щоб побудувати нові місця утримання в’язнів.

Реклама

Залишити коментар