Ключовий свідок у справі про імпічмент Трампа дасть свідчення в Конгресі попри заборону Держдепу — The Hill

Головний свідок про імпічмент Трампа, посол США в Евроcоюзі Гордон Сондленд дасть свідчення в Конгресі 17 жовтня, незважаючи на заперечення Держдепу.

Про це повідомляє The Hill.

«Не дивлячись на вказівку Державного департаменту не давати показань, посол Сондленд відвідає Конгрес, і він з нетерпінням чекає надання свідчень в четвер», — йдеться в заяві адвокатів Сондленда, Роберта Лускін і Кваме Менлі.

Адвокати заявили, що він не уповноважений обмінюватися документами, які стосуються його офіційним обов’язкам, які розшукував Конгрес, оскільки вони є власністю федерального уряду. І що їх повинен буде надати Державний департамент.

«Посол Сондленд розпоряджається своїми документами. Відповідно до федеральних законів та нормативних актів, Державний департамент має виняткові повноваження на підготовку таких документів, і посол Сондленд сподівається, що матеріали будуть передані комітетам до його свідчень в четвер», — сказали його адвокати.

8 жовтня Конгрес США мав заслухати свідчення американського посла в ЄС Гордона Сондланда в рамках розслідування про підстави оголосити імпічмент президенту Дональда Трампа.

Однак Державний департамент США заборонив послу Сондланду давати показання Конгресу щодо скандальної розмови Дональда Трампа з Володимиром Зеленським.

Нагадаємо, 26 вересня комітет з розвідки Палати представників США опублікував скаргу співробітника американської розвідки на телефонну розмову президента Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським.

Скарга була розсекречена після публікації Білим домом стенограми цієї бесіди.

Згідно з розшифровкою розмови, Трамп просив Зеленського відновити розслідування по компанії Burisma, з якою пов’язаний син Джо Байдена Хантер. Фактів прямого тиску на Зеленського в документі немає.

Після скандалу навколо розмови Трампа із Зеленським спікер Палати представників Ненсі Пелосі оголосила про запуск процедури імпічменту Дональда Трампа через передбачуваного тиску на президента України.

Роса Буковини

Залишити коментар