Ключовий свідок у справі про імпічмент Трампа дасть свідчення в Конгресі попри заборону Держдепу — The Hill

Головний свідок про імпічмент Трампа, посол США в Евроcоюзі Гордон Сондленд дасть свідчення в Конгресі 17 жовтня, незважаючи на заперечення Держдепу.

Про це повідомляє The Hill.

«Не дивлячись на вказівку Державного департаменту не давати показань, посол Сондленд відвідає Конгрес, і він з нетерпінням чекає надання свідчень в четвер», — йдеться в заяві адвокатів Сондленда, Роберта Лускін і Кваме Менлі.

Адвокати заявили, що він не уповноважений обмінюватися документами, які стосуються його офіційним обов’язкам, які розшукував Конгрес, оскільки вони є власністю федерального уряду. І що їх повинен буде надати Державний департамент.

«Посол Сондленд розпоряджається своїми документами. Відповідно до федеральних законів та нормативних актів, Державний департамент має виняткові повноваження на підготовку таких документів, і посол Сондленд сподівається, що матеріали будуть передані комітетам до його свідчень в четвер», — сказали його адвокати.

8 жовтня Конгрес США мав заслухати свідчення американського посла в ЄС Гордона Сондланда в рамках розслідування про підстави оголосити імпічмент президенту Дональда Трампа.

Однак Державний департамент США заборонив послу Сондланду давати показання Конгресу щодо скандальної розмови Дональда Трампа з Володимиром Зеленським.

Нагадаємо, 26 вересня комітет з розвідки Палати представників США опублікував скаргу співробітника американської розвідки на телефонну розмову президента Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським.

Скарга була розсекречена після публікації Білим домом стенограми цієї бесіди.

Згідно з розшифровкою розмови, Трамп просив Зеленського відновити розслідування по компанії Burisma, з якою пов’язаний син Джо Байдена Хантер. Фактів прямого тиску на Зеленського в документі немає.

Після скандалу навколо розмови Трампа із Зеленським спікер Палати представників Ненсі Пелосі оголосила про запуск процедури імпічменту Дональда Трампа через передбачуваного тиску на президента України.

Реклама

Залишити коментар