Штайнмаєр розшифрував свою “формулу”

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час візиту до Тбілісі розповів, як виникла “формула Штайнмаєра”.

Про це повідомляє ВВC Україна.

“Була ситуація на перемовинах у Парижі три роки тому, які проводилися на зустрічі нормандської контактної групи на найвищому рівні. Перемовини не просувалися, тому що насправді проєкти, які мали бути імплементовані після Мінських угод, стали відомими… Але кроки, які мали бути зроблені обома сторонами, були занадто великими. Саме тому формула не містить нічого більше, ніж спробу зробити з великих кроків (запропонованих в угодах – ред.), які учасники конфлікту не хотіли робити, низку менших кроків, які, попри їх сутність та наслідки, досі треба узгодити”, – сказав Штайнмаєр.

При цьому президент Німеччини заявив, що його дивують закиди щодо “російського впливу” на вироблення “формули Штайнмаєра”: “Аргумент (про російський вплив – ред.) мене дивує, оскільки був присутній один з представників тодішнього президента (Порошенка – ред.)”.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”. За його словами, вона передбачає схвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Як заявив Зеленський, у новому законі не перетнуть жодної “червоної лінії”, й “не буде ніколи ніякої капітуляції”.

Водночас ряд українських партій, активісти та громадські діячі виступили з різкою критикою можливості підписання цієї “формули Штайнмаєра”. Вони вважають, що спочатку має бути виконана безпекова частина Мінських угод. Тобто, виведення військ і контроль над кордоном мають передувати виборам і обговоренню статусу Донбасу.

Масові акції проти “формули Штайнмаєра” відбулися у Києві та у регіонах країни 1 та 6 жовтня.

Реклама

Залишити коментар