Щоб нормально жити, українцю потрібно 4 тис. грн – прем’єр

Реальна сума прожиткового мінімуму становить набагато більше, ніж 2007 грн. За підрахунками уряду, вона повинна бути понад 4 тис. грн, але для цього економіка має зрости мінімум на 33%.

Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук, пише видання Вykvu .

“На нинішній прожитковий мінімум прожити складно. Це, скоріше, формальний мінімум. Реальна сума грошей, яка потрібна людині для того, щоб нормально жити, є набагато більшою. За нашими підрахунками, це 4 і вище тисячі гривень. Щоб забезпечити кожну людину в Україні таким прожитковим мінімумом, нам потрібно вирости дуже сильно – за нашими підрахунками, мінімум на 33% економіка має зрости, щоб кожна людина, що потребує такої допомоги від держави, отримала достатньо грошей і могла опинитися над межею бідності”, – сказав він.

Гончарук додав, що в найближчі роки досягти цього буде складно, але Кабмін постарається наблизитися до вирішення питання.

Зараз прожитковий мінімум для працездатних українців становить 2007 грн.

У проекті держбюджету на 2020 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року передбачено на рівні 2102 грн на місяць, з 1 липня – 2197 грн в місяць, з 1 грудня – 2270 грн в місяць.

Натомість, спікер парламету Разумков висловився про зарплатню нардепів.

Він вважає, що зарплата депутата в розмірі 30-40 тис.грн – “це не дуже багато як для Києва” і пропонує прив’язати її до росту економіки.

Реклама

  • Уряд прогнозує курс гривні в 2020 році на рівні 27 гривні за доллар. У вересні прем’єр Гончарук отримав 49842.51 гривень зарплати.
    Співставляючи його зарплату з 4000 гривень для ніби-то нормального життя українця, думаю так – прем’єр Гончарук або не українець, або живе ненормальним життям.

Залишити коментар