Курт Волкер подав у відставку – CNN

Спецпредставник США в переговорах по Україні Курт Волкер, який є послідовним прихильником продовження підтримки України з боку Вашингтона та активним учасником переговорів з представниками країн “Нормандської четвірки”, подав у відставку.

Про це повідомив у п’ятницю із посиланням на три джерела американський центральний телеканал CNN.

“Курт Волкер, спецпредставник США в переговорах по Україні, подав у відставку через день після оприлюднення звіту викривача, де йшлося про приховування Білим домом змісту розмови між президентом Дональдом Трампом і президентом України”, – зазначається в повідомленні.

Держдепартамент поки не прокоментував ситуацію.

Ім’я Курта Волкера в документі викривача згадується принаймні п’ять разів у двох епізодах. У першому він фігурує разом з іншим дипломатом – Гордоном Сондлендом, який відомий високим рівнем довіри з боку президента Трампа.

“26 липня, через день після телефонної розмови (президентів Трампа й Зеленського), спецпредставник США у переговорах по Україні Курт Волкер відвідав Київ та зустрівся з президентом Зеленським та іншими українськими політичними діячами. Посла Волкера на зустрічах супроводжував посол США в ЄС Гордон Сондленд”, – зазначав викривач.

Далі він зауважив: “З огляду на численні доповіді по цих зустрічах, переказаних мені різними американськими чиновниками, посли Волкер і Сондленд, як повідомляється, надавали поради українському керівництву щодо того, як “орієнтуватися” у вимогах, озвучених президентом (Трампом – ред.) пану Зеленському”.

Другий епізод, де згадується Курт Волкер разом з послом Сондлендом, стосується спроб особистого адвоката Трампа – Руді Джуліані – “обійти” деякі процеси прийняття рішень у сфері національної безпеки. У цьому зв’язку зазначається, що Волкер і Сондленд спілкувалися з Джуліані з метою “зменшення шкоди” національній безпеці США. Крім того, обидва дипломати зустрічалися з членами нової української влади, щоби “допомогти українським лідерам зрозуміти та відповісти на різні меседжі, які надходили з офіційних каналів США з одного боку, і від пана Джуліані з іншого”.

телефонна розмова президентів Трампа й Зеленського відбулася 25 липня. У серпні викривач з одного із розвідувальних органів США, який володів ситуацією, подав своєму керівництву скаргу про те, що під час цієї розмови глава Білого дому зробив неприпустиму пропозицію президентові України. Зокрема, йшлося про те, що Трамп пропонував відкрити в Україні кримінальне розслідування проти родини Джо Байдена – основного конкурента на президентських виборах в США. Глава Білого дому також домовився з президентом Зеленським, що той підтримуватиме контакт з його особистим адвокатом, Руді Джуліані.

Минулого тижня про це стало відомо американським ЗМІ. У середу й четвер цього тижня були оприлюднені розсекречені тексти розмови президентів і скарги викривача. Демократи в Палаті представників ініціювали процедуру імпічменту президента США.

Реклама

Залишити коментар