У Президента пропонують платити викривачам корупції до 10% від суми хабара

Зміни до антикорупційного законодавства, які розробляються командою Президента Володимира Зеленського, пропонують, зокрема, визначити за викривачами корупції право на матеріальну винагороду у межах 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру хабара.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу Президента за підсумками обговорення цієї теми за участю заступника керівника Офісу Глави держави Руслана Рябошапки.

“Разом з міжнародними експертами та фахівцями з українських громадських організацій ми обговорили зміни до законодавства, що стосуються вдосконалення механізмів повідомлення про корупційні правопорушення, посилення захисту осіб, які надають таку інформацію, а також способи їхнього мотивування для викривання топ-корупціонерів”, – повідомив Рябошапка.

Так, проекти законів, що готуються, регламентують:

  • способи та порядок повідомлення про корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення,
  • процедури розгляду таких повідомлень,
  • права та гарантії захисту викривачів, їхніх близьких осіб та інших осіб, які сприяли розкриттю викривачем інформації, включно з:
  • правом викривача отримувати дані про стан розгляду наданої інформації,
  • правом на безоплатну правову допомогу, конфіденційність,
  • правом на матеріальну винагороду у межах 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру неправомірної вигоди (хабара).

“Викривачі, що повідомляють про масштабні корупційні схеми, які завдають державі значних збитків, будуть заохочені матеріальною винагородою. Крім того, держава гарантуватиме викривачам корупційних злочинів захист від переслідувань за розголошення інформації, відновлення порушених трудових та інших прав, конфіденційність повідомлень про корупцію, а також встановлення відповідальності у випадках переслідування викривачів”, – додав заступник керівника Офісу Президента.

“Відповідні законопроекти, підготовлені з урахуванням передвиборчих зобов’язань Володимира Зеленського, будуть внесені Президентом України як невідкладні для позачергового розгляду Верховною Радою України”, – зазначили в ОПУ.

Реклама

Залишити коментар