У Держслужбі з надзвичайних ситуацій заявили, що після вибуху російської ракети під час випробувань в акваторії Білого моря в районі Северодвінську радіаційний фон в Україні не змінився.
Про це повідомило відомство на своїй сторінці у Facebook.
Про це свідчать радіометричні вимірювання у період з 10 по 18 серпня.
При цьому зазначається, що згідно прогнозованих даних радіоактивно забруднені повітряні маси гіпотетично могли досягти території України у ніч з 11 на 12 серпня і охоплювати територію її східних і південно-східних областей.
У зв’язку з цим радіометричну мережу гідрометеорологічної служби було переведено у режим підвищеної готовності.
Раніше повідомлялося, що виконавчий секретар Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Лассіна Зербо опублікував карту з переміщенням радіоактивної хмари після вибуху у РФ.
У той же час в організації зазначили, що це було технічне моделювання можливих переміщень радіоактивних речовин, що демонструють їх можливий маршрут з урахуванням гідрометеорологічних чинників.
Нагадаємо, 8 серпня на території військового полігону в Архангельській області Росії стався вибух.
Рівень радіації було перевищено у 4−16 разів.
Пізніше у держкорпорації Росатом повідомили, що під час події на військовому полігоні загинуло п’ятеро співробітників ядерного центру у Сарові.
У свою чергу в Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань заявили, що після вибуху станції моніторингу радіації у російських містах Дубні та Кірові перестали передавати дані.
The New York Times з посиланням на американську розвідку зазначає, що вибух стався під час випробування прототипу міжконтинентальної крилатої ракети з ядерною установкою Буревісник, яку НАТО позначає як SSC-X-9 Skyfall.