У Лівії знищено український літак з гуманітарним вантажем

Через 40 хвилин після нападу на літак фото і відео удару з’явилися на російських сайтах. 

В аеропорту Місрата в Лівії ударами з дронів знищений літак ІЛ-76ТДукраїнської компанії Скайавіатранс з гуманітарним вантажем Міжнародної Організації Червоного Хреста. Про це кореспонденту LIGA.net  повідомила директор компанії Олена Малахова.

Літак виконував рейс з Анкари в Місураті з гуманітарним вантажем в рамках співпраці з Міжнародною Організацією Червоного Хреста. За словами Малахової, у компанії є всі підтверджуючі це документи.

Приблизно в 3:17 ночі (за Київським часом), відразу після прибуття борта в аеропорт Місрата, коли почалося вивантаження товару, літак був обстріляний за допомогою безпілотників.

Перший снаряд потрапив в праве крило, після чого почалася пожежа. Частина екіпажу на той час вже покинула борт. Кілька людей в момент удару знаходилися в літаку, але встигли евакуюватися. Зараз екіпаж знаходиться в безпеці. Постраждалих немає.

За словами директора компанії, було кілька пострілів. Літак повністю знищений вогнем.

Малахова відзначила, що в нальоті брали участь два дрона, один з яких виробляв фото- і відеофіксацію. Через 40 хвилин після інциденту, за її словами, фото і відео удару з’явилися на сайтах російських ЗМІ і блогерів.

“Мені здається, що не без того, що Москва підтримує незаконний уряд генерала Хафтара, яке намагається захопити владу в Лівії”, – сказала Малахова.

Зараз компанія зв’язалася з українським консульством і намагається повернути екіпаж в Україні. Йдеться про вісім громадян.

З приводу вантажу точної інформації у Скайавіатранс поки немає. Імовірно, він повністю знищений.

Компанія веде підрахунок своїх збитків. Оціночна вартість знищеного ІЛ-76ТД, за словами Малахової, – 2,5 млн доларів. Це без додаткового обладнання і вартості вантажу.

Реклама

Залишити коментар