У Лондоні вважають, що треба переглянути рішення про повернення Росії в ПАРЄ

Керівник британської делегації в ПАРЄ Роджер Гейл закликав переглянути повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи після застосування сили відносно демонстрантів у Москві.
Відповідну заяву Гейла опублікував постійний представник Великобританії в Раді Європи Крістофер Івон у Facebook, пише Корреспондент.
“Лише кілька тижнів тому ПАРЄ проголосувала за відновлення права Російської Федерації, і вже стало зрозуміло, що РФ не має наміру виконувати свої зобов’язання і дотримуватися стандартів ПАРЄ. Я сподіваюся, що Комітет міністрів розгляне це питання в вересні, і ми повернемося до нього, коли ПАРЄ збереться на свою фінальну пленарну сесію на початку жовтня”, – заявив Гейл.
За його словами, події, за якими весь світ спостерігав у Москві минулими вихідними, коли били демонстрантів, є неприпустимими і нечуваними.
Гейл переконаний, що методи, які використовувала російська поліція для “підтримки порядку” під час передвиборного етапу виборів до Московської міської думи, не пропорційні будь-якій загрозі для громадського порядку.
“Жорстокість, з якою кийки використовуються чоловіками… недопустима в будь-якому цивілізованому суспільстві”, – додав він.
Британський депутат підкреслив, що Росія порушує Конвенцію про права людини, а реакція на мирні демонстрації чітко показує, чому переважна більшість членів делегації парламенту Великобританії виступає проти повернення прав російської делегації і підтримали збереження санкцій до тих пір, коли Росія буде дотримуватися положень Конвенції.
Раніше російський правозахисний портал ОВС-інфо заявив, що силовики затримали в суботу на акції протесту в Москві не менше 1000 чоловік. Масові акції в підтримку незареєстрованих кандидатів на вибори в Мосміськдуму проходять у столиці Росії з середини липня.
Реклама

Залишити коментар