Україна активізує діалог з НАТО через припинення дії ракетного договору

Київ посилить діалог з НАТО через припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, заявили у Міністерстві закордонних справ України.

В Україні розчаровані припиненням дії Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) і збираються активізувати діалог з НАТО через це, повідомило міністерство закордонних справ України в п’ятницю, 2 серпня.

“В Україні розчаровані припиненням дії Договору між США і СРСР про ліквідацію їх ракет середньої та меншої дальності через ситуацію, що створила навколо нього Росія, і розуміють вимушені дії США”, – йдеться у повідомленні МЗС.

У міністерстві зауважили, що Україна також дотримувалась умов цього договору попри те, що не була його учасницею. “Формально не будучи стороною Договору про РСМД, Україна неухильно дотримувалась його положень протягом усього часу його існування. У 1988-1991 роках в Україні були ліквідовані всі балістичні та крилаті ракети наземного базування меншої (від 500 до 1000 кілометрів) та середньої дальності (від 1000 до 5500 кілометрів), а також 25 об’єктів, пов’язаних з ними”, – зазначили у МЗС.

У міністерстві нагадали, що спільно із США засудили розробку та випробування Росією балістичної ракети РС-26 “Рубеж” та розширення бойових характеристик ракетного комплексу “Іскандер-М”. “У відповідь на агресивні дії Росії та з огляду на припинення дії Договору про РСМД Україна активізує діалог з НАТО для обговорення можливих шляхів зміцнення обороноздатності усього східного флангу Альянсу”, – зазначили у відомстві.

Реклама

Залишити коментар