Зеленський підписав указ про розвиток електронних послуг та перепису населення

Указ передбачає аудит усіх державних реєстрів України і створення єдиного вебпорталу електронних послуг для громадян.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про розвиток електронних послуг, повідомляється на сайті Офісу президента.

Указ передбачає аудит усіх державних реєстрів України, а також створення єдиного вебпорталу електронних послуг для громадян.

“Серед ключових завдань, передбачених указом, – прискорення наповнення Єдиного державного демографічного реєстру, який містить дані лише близько 14 млн громадян, і впровадження інноваційних засобів електронної ідентифікації”, – йдеться в повідомленні прес-служби президента.

За допомогою єдиного вебпорталу електронних послуг українці зможуть отримувати доступ до інформації про себе в державних реєстрах (наприклад, про майно, землю, транспорт, податки і доходи), а також пріоритетні електронні державні послуги.

Указом передбачено реалізацію електронних послуг, пов’язаних із народженням дитини (проєкт “є-Малятко”), реєстрацією її місця проживання, реєстрацію фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України, перевірку наявності у водія документів і т. п.

Також указ передбачає підготовку до проведення електронних виборів і електронного перепису населення в Україні.

“Відсутність у громадян засобів eID є ключовим бар’єром на шляху розвитку е-послуг та цифрової економіки в цілому. Вже восени цього року ми плануємо розпочати видачу паспортів у вигляді ID-карток відразу з електронним підписом, але пріоритет робимо на впровадженні та масштабуванні таких інноваційних підходів, як MobileID і SmartID, а також інших альтернативних засобів. Щоб кожен українець зміг якомога швидше відчути переваги цифрових перетворень у країні”, – сказано на сайті президента.

Реклама

Залишити коментар