ОПОРА розповіла про порушення під час виборів на Буковині

Громадянська мережа Опора розповіла про результати спостереження за виборчим процесом в Чернівцях та області.

Про це повідомляє molbuk.ua.

В день голосування представники Опори не виявили системних порушень виборчого законодавства. Проте фіксувалися процедурні порушення.

“В 10% виборчих комісії були спроби видати бюлетені виборцям без пред’явлення паспорта. Також спостерігалися порушення в день тиші, більшість кандидатів проігнорували заборону агітації, зокрема в соцмережах. В межах 203 округу представники кандидатів у нардепи забезпечували членів комісії їжею, що можна розцінювати як підкуп”, – розповів Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі Опора.

Омбудсмен Громадянської мережі Опора в Чернівецькій області Василь Купіна розповів про недоліки організації роботи виборчих комісій. За його словами, представниками Опори фіксувалися часті випадки порушення щодо розміщення інформаційних плакатів. “В деяких дільницях спостерігалися випадки розміщення інформплакатів на рівні колін. Також ми фіксували випадки відсутності освітлення у кабінках для голосування”, – зазначив Василь Купіна.

“До нас надійшли 148 повідомлення про порушення в період передвиборчої кампанії та в день тиші. З них 12 кримінальних правопорушень внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань. 51 повідомлення надійшло щодо адміністративних правопорушень”, – розповів представник ГУ НП в області Святослав Кішлар.

Реклама

Залишити коментар