Нацгвардійця Віталія Марківа засудили в Італії до 24 років за ґратами

Про це повідомляє Громадське.

Рішення суд оголосив без мотивувальної частини. Також Марківа зобов’язали виплатити компенсацію родині загиблого. Після оголошення вироку адвокату Марківа стало зле. Сам Марків вигукнув «Слава Україні» після останнього слова судді, на що «Героям Слава» вигукнули з залу. Також хтось із зали вигукнув «Ми тебе любимо», передає кореспондентка Громадського.

Згодом адвокат Марківа повідомив, що рішення суду це абсурд і наголосив, що його оскаржать. Він додав, що «втратив довіру до італійської держави».

Глава МВС України Арсен Аваков заявив, що рішення італійського суду оскаржать.

Італійський прокурор Андреа Дзанончеллі вимагав засудити Марківа до 17 років ув’язнення.

В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну.

Віталій Марків, який має громадянство України та Італії, перебуває за ґратами з 30 червня 2017 року, коли його заарештували в аеропорту Болоньї.

Його звинуватили у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського фотографа Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова. Вони загинули внаслідок мінометного обстрілу 24 травня 2014 року біля підніжжя гори Карачун під Слов’янськом, на контрольованій тоді бойовиками території.

Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством. За їхньою версією, перебуваючи на горі Карачун, Марків передав інформацію про перебування журналістів українській армії.

Захист відкидав ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.

Італійська сторона відмовилася від проведення слідчих дій на місці події, а також проігнорувала пропозиції України щодо створення спільної слідчої групи, які лунали після арешту Марківа.

Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Мироновим та Роккеллі біля пагорба Карачун під Слов’янськом і якому єдиному вдалося вижити.

Реклама

Залишити коментар