Польща планує звільнити від податків молодь до 26 років

Польський уряд ухвалив законопроект про нульову ставку податку на доходи від фізичних осіб віком до 26 років.

Про це повідомляє Польське радіо.

Таким чином польський уряд планує заохотити молодих поляків залишатися працювати у Польщі, а не виїжджати на роботу до країн Західної Європи. За розрахунками польського уряду, з 2004 року, коли країна вступила до ЄС, з Польщі виїхало близько 1,5 мільйона людей.

Коментуючи введення пільги, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький висловив надію, що вона може допомогти затримати у Польщі молодь, а також – заохотить емігрантів до повернення на батьківщину:

«Одне з головних завдань, які ми поставили перед собою кілька років тому, – щоби вже припинився відтік з Польщі молоді, молодої крові. Це особливо відчуває держава, суспільство, а також – економіка. Починаючи від моменту вступу Польщі до ЄС, постійну чи тимчасову еміграцію вибрало півтора мільйона людей. Маю надію, що у більшості випадків це не є постійна еміграція. Я теж вірю, що наші програми заохотять багатьох до повернення».

Нульова ставка податку на доходи від фізичних осіб віком до 26 років є одним з пунктів «п’ятірки Качинського», тобто пакету п’яти соціальних проектів – це розширена програма «Родина 500 плюс», виплата тринадцятої пенсії для пенсіонерів, створення мережі локальних автосполучень.

Роса Буковини

Залишити коментар