Яценюк про рішення КС: У майбутнє закладена бомба (відео)

Рішення Конституційного Суду про відповідність Основному Закону указу президента про розпуск парламенту “не має нічого спільного ні з законом, ні з Конституцією”, – заявив лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба партії.

“Конституційний Суд став політичним органом”, – наголосив він, нагадавши, що це сталося не тепер: “Це – машина часу. Те саме відбувалося в 2010 році. Тоді під тиском Януковича Конституційний Суд, наплювавши на Конституцію, створює так звану коаліцію “тушок”, а після того він взагалі без волі українського народу змінює українську Конституцію”.

“Сьогодні Конституційний Суд, не читаючи Конституції, пішов на поводу в політичної доцільності”, – сказав Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що вибори і так би відбулися – за конституційними нормами вони мали б пройти 27 жовтня, “і народ України мав би право обрати новий склад парламенту”: “Але політика – домінуюча. І політична доцільність отримати найвищі рейтинги – саме вона сьогодні керувала Конституційним Судом”.

“В майбутнє закладена бомба – для наступного парламенту, для чинного президента. Коли так звана суспільна доцільність, це коли рейтинг падає, – а у політиків рейтинг швидко зростає, а ще набагато швидше падає, – вимагає, щоб замінили ключові державні інституції”, – наголосив він.

“Що станеться через рік, коли в новообраного парламенту рейтинг буде недалекий від рейтингу сьогоднішнього? Так само, порушуючи Конституцію, його розпускати? Що станеться з президентом, якщо його рейтинг не буде відповідати суспільним очікуванням? Його також всупереч Конституції відправляти в імпічмент?”, – сказав лідер “Народного фронту”.

“Це – машина часу. Тільки не нового часу, який ми очікували, а повернення в старий час, старі правила і стару політичну корупцію”, – підкреслив він.

Відповідальність за це рішення несе Конституційний Суд, наголосив Арсеній Яценюк: “Добре, що там залишилася частина суддів, для яких Конституція – це не папір із текстом, а Основний Закон української держави. Але погано, що домінуюча більшість наплювала на Конституцію і захотіла сподобатися новій українській владі”.

“Це буде мати наслідки як для Конституційного Суду, так і для української держави”, – наголосив він.

“Наступним рішенням Конституційного Суду повинно би стати скасування Дня Конституції, який ми повинні відзначати за декілька днів. Адже Конституція для них – ніщо”, – підкреслив лідер НФ.

Але Конституція є основою української держави, наголосив Арсеній Яценюк: “Вона потрібна Україні і кожному українському громадянину. І ми її зобов’язані захистити на наступних парламентських виборах”.

 

Реклама

Залишити коментар