Чернівчанам нагадали правила поводження під час повені

У зв’язку з опадами, які не припиняються на території Буковини вже кілька тижнів, існує загроза підтоплення житлових будинків в прибережних районах міста і області.

У зв’язку з цим, аби уникнути випадків травмування та гибелі людей під час повеней, рятувальники Чернівецького міського відділу УДСНС України у Чернівецькій області нагадують жителям правила поводження під час повені.

При отриманні попередження про загрозу затоплення внаслідок виходу із русел великих та малих річок і виникненні катастрофічного затоплення слід дотримуватись встановленого порядку і без зволікань вийти в безпечні та підвищені місця.

При рятувальних роботах необхідно проявляти витримку і суворо дотримуватись вимог рятувальників. Потрапивши у воду, слід скинути з себе важкий одяг і взуття, відшукати поблизу плаваючі чи підвищені над водою предмети і скористатися ними до отримання допомоги. Якщо є час, то необхідно вжити заходи щодо рятування майна і матеріальних цінностей: перенести їх у безпечні місця, а самим зайняти верхні поверхи (горища), дахи будинків.

Після ліквідації стихійного лиха, дотримуйтесь наступних правил: Будьте обережні з обірваними і оголеними проводами, не допускайте короткого замикання; Не вмикайте електроенергію, газ і водопровід до тих пір, поки їх не перевірить комунально – технічна служба;

Не пийте воду із пошкодженого водопроводу або затоплених колодязів; Не вживайте продукти харчування, які забруднені повеневою водою; Дотримання цих простих правил дозволяє значно понизити складність і кількість травм, під час стихійного лиха.

Реклама

Залишити коментар