Імператор Японії Акіхіто зрікся престолу

Імператор Японії Акіхіто оголосив у вівторок про свій відхід на спокій і подякував народу.

85-річний монарх заявив про це у своєму зверненні до нації під час церемонії з нагоди його зречення престолу, яка транслювалася по національних телеканалах, повідомляє Корреспондент у вівторок, 30 квітня.

Вона відбулася в Сосновому залі імператорського палацу.
“Я від усього серця вдячний народу нашої країни за те, що він визнав і підтримував мене як символ країни, – сказав Акіхіто. – Я був щасливий тому, що зміг виконувати свої обов’язки як імператор, відчуваючи глибоку довіру і любов до нашого народу”.
Імператор також висловив надію на те, що в майбутні роки Японію чекатимуть мир і процвітання.
Прем’єр-міністр Сіндзо Абе, який виступив на церемонії від імені громадян країни, висловив подяку імператорові за те, що він завжди був поруч з народом і працював на благо нації.
“Імператор, згідно з особливим законом, сьогодні зрікається престолу”, – сказав у підсумку Абе.
Довідка:
У серпні 2016 року Акіхіто виступив зі зверненням до народу, у якому заявив, що планує залишити трон.
Офіційно Акіхіто вважається 125-м імператором династії, яка безперервно править Японією з 660 року до нашої ери, коли першим японським монархом став Дзімму.
Всього від престолу в Японії відрікалося понад 60 імператорів, востаннє – імператор Кокаку в 1817 році. Однак, нагадують ЗМІ, зречення Акіхіто – прецедент для новітньої японської історії, початок якої сягає початку ери Мейдзі у 1868 році.
У Японії було відсутнє сучасне законодавство, яке б регулювало процес зречення, і тому влітку 2017 року японський парламент прийняв особливий закон, який дозволяв Акіхіто зректися престолу.
Реклама

Залишити коментар