“Золоті липи” для Чернівців: як господарники без Каспрука “господарювали”

Користувач Олег Мазур в своєму дописі у Facebook-спільноті Ініціативна група Чернівців. Зупинимо свавілля в місті звертає увагу на те, за якою ціною були закуплені 100 саджанців лип для Чернівців у березні, і скільки вони коштують насправді.     

“Багато з нас пам‘ятають про саджанці лип, які в березні трест зеленого господарства висадив на вулицях Чернівців. Тоді працівник тресту сказав,що ці липи куплені за ціною 3000 грн. за саджанець і завезені із-за кордону. Мене спантеличила ціна. Я відкрив закордонні сайти і аналогічні липи там коштують максимум 1500 гривень на наші гроші. Мені стало цікаво, невже така дорога логістика і розмитнення. Я подав інформаційний запит для з’ясування всіх обставин”, – пише активіст

“Наші господарники, які крадуть на всьому чому можна, бо до повернення Каспрука треба встигнути накрастися, відчули, що піднімається шум і пахне паленим, роблять спробу прикрити свої зади. Вони оголошують тендер через систему прозоро https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-03-25-000836-b, сподіваються, що з учасниками тендеру вони домовляться і виграє «свій кандидат»,який запропонує цифру 3000 грн. за штуку і питання можна буде вважати вичерпаним. Але тут на конкурс подалася київська фірма, яка пропонує ціну 1962 гривні за 1 саджанець. Тобто різниця вже мінімум 1038 грн. на одному саджанці. І документи у цієї фірми в порядку підстав для зняття її з тендеру немає, і для відмови в підписанні договору також причин не знайшли”, – йдеться у дописі..

“Тим часом я отримую відповідь на свій запит від тресту. І тут мене ще більше стресануло. Липи виявилися не закордонними, а ЧЕРНІВЕЦЬКИМИ. Куплені вони у місцевого ФОП Попович. І УВАГА! САМЕ ЦІКАВЕ – куплені липи за УСНОЮ ДОМОВЛЕНІСТЮ (це взагалі як??????) 13 березня 2019 року, копії накладних про закупівлю додаю. Тільки на одній закупівлі саджанців місту і громаді нанесені збитки у сумі 103750 гривень. І це всього лише 100 саджанців лип. Уявляєте цифри завданих збитків по ремонту Проспекту Незалежності і вулиці Героїв Майдану?? Більш детально я виклав інформацію в заяві про злочин, яку направив у Департамент захисту економіки Національної поліції України в м. Київ, щоб місцеві чиновники не змогли вплинути на хід розслідування” – пише Олег Мазур.

Також він закликає чернівчан: “Якщо ви стали свідком неякісного виконання робіт за бюджетні кошти чи у вас є підозра в відмиванні чи корупції, не бійтеся подавати заяви і інформаційні запити, пишіть нам, тільки разом ми можемо наше місто зробити кращим.

Якщо ми хочемо змінити країну, потрібно починати зі свого міста. Спільними зусиллями!”

 

Роси Буковини

Залишити коментар