«Нафтогаз» виконає вимогу Гройсмана і знизить ціну на газ

НАК «Нафтогаз України» виконає вимогу Уряду і знизить ціну на блакитне паливо на 300 гривень.

 Також монополіста зобов’язано збільшити видобуток українського газу

Компанія НАК «Нафтогаз України» піддалася тиску Уряду і вже з 1 травня зменшить ціну на газ для населення. І це тільки перший крок – у подальшому вартість блакитного палива може й надалі падати.

Ще минулого тижня під час засідання Кабінету міністрів України Володимир Гройсман поставив перед керівництвом компанії-монополіста ультиматум, зобов’язавши до 24 квітня поінформувати українців про зниження ціни на газ до 8,55 гривень за кубічний метр. Інакше Уряд підніматиме питання про відставку голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва.

Раніше в компанії всіма можливими шляхами намагалися підняти ціну на газ для українців у той час, коли кон’юнктура на ринку газу в Україні і в світі демонструє зниження ціни. Саме тому на початку квітня Уряд прийняв Постанову №293, якою зобов’язав  «Нафтогаз» продавати газ населенню дешевше.

«Мені набридло, як і мільйонам українців, коли приватні інтереси менеджменту компанії ставляться вище за національні інтереси всіх українців. Рішення Уряду мають виконуватися», – каже Прем’єр-міністр.

Зрештою, домовленості було досягнуто.

“Це хороша новина, – зазначив Володимир Гройсман, – Я радий, що вистачило здорового глузду для того, щоб зробити заяву, що з 1 травня ціну на газ буде знижено на 300 гривень за тисячу кубів. Це гарний початок для подальших знижень, відповідно до знижень цін, які відбуваються на міжнародних ринках”.

Також він наголосив, що газовий монополіст нечесно використовує своє положення, тож Уряд більше не збирається гратись у “кота та мишей”:

“Коли вони як монополісти починають використовувати своє ексклюзивне становище і крутити цим питанням, враховуючи лише свої комерційні інтереси, то це ненормально. Це другий раз, коли я поставив жорстку вимогу перед “Нафтогазом”. Третього разу не буде. Тому нехай працюють на країну і збільшують видобуток українського газу, хай шукають дешевший газ по всьому світу, щоб українці отримали його дешевшим”.

Юристи Міністерства енергетики та вугільної промисловості наголошували – для того, щоб продавати газ населенню дешевше, ніяких офіційних  документів відміняти не обов’язково. В тому числі так зване ПСО (Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку для забезпечення загальносуспільних інтересів на ринку природного газу). Адже стаття 11 Закону України «Про ринок природного газу» не обмежує повноважень Уряду щодо кількості актів, які мають бути прийняті стосовно покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку.

Нині «Нафтогаз» та представники Уряду розробили новий механізм визначення регульованої ціни. Він дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8247 грн. за тис. кубометрів (кінцева роздрібна ціна). Цей механізм передбачає такий підхід: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену в постанові КМУ №867 (від 19.10.18 р.), то ціна для населення відповідно знизиться. А якщо ж ринкова вартість газу для промисловості зросте понад визначену Урядом межу, то ціна для населення однаково не може перевищувати цей рівень.

https://www.youtube.com/watch?v=NkT_BS4oE5U

 

Катерина ПЕТРОВА

 

Реклама

Залишити коментар