Чого вдалося досягти Уряду Гройсмана за три роки?

14 квітня виповнилося три роки Уряду Володимира Гройсмана. Цьому складу Кабінету міністрів України вдалося не лише зупинити одну з наймасштабніших в історії держави криз, а й забезпечити прискорене економічне зростання.

На думку багатьох експертів, зростання економіки забезпечило фінансовий ресурс для проведення важливих соціальних та інфраструктурних реформ.

«Сьогодні виповнюється три роки від дня призначення нашого Уряду. Тоді з трибуни Верховної Ради я пообіцяв: ми розпочнемо капітальний ремонт країни. І ми взялись вирішувати ті проблеми, які не вирішувались роками – ремонтувати українські дороги, перебудовувати систему охорони здоров’я, міняти пенсійну систему, забезпечувати нові можливості розвитку для дітей, перебудовувати методи роботи і психологію чиновників, відроджувати українські міста і села через механізми децентралізації”, – написав на своїй Facebook-сторінці прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Він висловив вдячність усім людям, які «при зустрічі кажуть добрі слова за те, що робить Уряд».

«І розумію тих, хто критикує, тому що люди хотіли б швидшого вирішення їхніх проблем. Мені б теж дуже хотілось, щоб ми рухались швидше, але, на жаль, глибина проблем, спротив системи, обмеженість ресурсів нам цього не дозволяють», – додав він.

На думку Володимира Гройсмана, за ці три роки Уряд зробив можливо більше, ніж деякі політики, котрі перебувають при владі десятиліттями.

Що вдалося зробити Уряду за ці три роки?

Кабінет міністрів України під керівництвом Володимира Гройсмана ефективно довів свою можливість працювати у кризових умовах, а також брати відповідальність за власні дії. Зокрема, Уряду вдалося вивести країну з кризи. У 2015 році ВВП України, яка потерпала від агресії збоку Росії, впав на 9,9%. Уже через рік ВВП зріс на 2,3%. Ще через рік, у 2018-му, внутрішній валовий продукт зріс ще на 3,2%. Так, рівень інфляції в країні зменшився з 43,3% у 2015 році до 9,8% у 2018-му.

Окрім того, завдяки зусиллям команди Гройсмана було відновлено кредитування Міжнародного валютного фонду, що у майбутньому допоможе державі розрахуватися з боргами.

Ефективні дії Уряду довели, що обраний Кабміном курс є вдалим, і його необхідно продовжувати. Зокрема, Україна увійшла в пік виплат по зовнішнім боргам. Крім того, Уряд має чіткий план щодо скорочення боргу.

Теперішній Уряд довів, що його діяльність є реформаторською, оскільки взявся за реформи у тих галузях, які раніше вважалися непідйомними. Зокрема, в Україні розпочато пенсійну реформу – підняття пенсій без підняття пенсійного віку, збільшено мінімальну зарплату. Запроваджено медичну реформу: яскраві приклади – це, скажімо, програма «Доступні ліки», реформа екстреної допомоги та сімейні лікарі. Саме завдяки послідовним та ефективним діям Уряду в Україні розпочато масштабне будівництво доріг,

  • в школах успішно стартувала освітня реформа (створення новітнього освітнього простору для «першачків»).

Трирічна робота Кабінету міністрів довела, що, на відміну від інших політиків, урядовці не скочуються в популізм.

«Я намагався змінювати систему, яку вважав неефективною, але, слава Богу, за ці три роки система не змогла змінити мене. Я впевнений, що Україна може стати і стане сильною та успішною. Сьогодні, спираючись на досвід, який я отримав, чітко розумію, які кроки потрібно робити для цього далі, що і як реально змінювати. І готовий за це боротись, бо Україна для мене – не просто місце на карті», – додав прем’єр-міністр. Володимир Гройсман наголосив, що за ці три роки він добре зрозумів проблеми країни, які необхідно вирішувати.

«Це були непрості три роки. Згадайте, що було три роки тому, які були виклики. Політична та економічна нестабільність. І я тоді сказав, що вступаю на посаду Глави Уряду для капітального ремонту країни, економічного зростання. По всім напрямкам ми заклали достатньо непогану систему й основу змін», – зазначив Прем’єр-міністр.

 

Андрій СКИБА

Реклама

Залишити коментар