У ЦВК назвали кількість зіпсованих бюлетенів під час першого туру виборів

За результатами першого туру президентських виборів, який відбувся 31 березня, Центральна виборча комісія України визнала недійсними понад 224 тисячі бюлетенів, зазначила голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

Вона розповіла, що на бюлетенях виборці “малювали недоречні речі”, передає “Дзеркало тижня”.

“За нашими підрахунками, за результатами виборів 31 березня 224 тис. 600 бюлетенів визнані недійсними”, – повідомила Сліпачук.

Голова ЦВК наголосила, що виготовлення бюлетенів – це велика праця багатьох людей і гроші.

Спіпачук зазначила, що перед другим туром виборів, який відбудеться 21 квітня, закликатиме громадян “не висловлювати псуванням бюлетеня свою думку щодо котрогось із кандидатів, а також – бути більш чемними і розуміти, що вибори – це не привід для викладання фотографій у Instagram чи Facebook з бюлетенями на дільницях”.

“Це стосується і наших політиків, які під час голосування 31 березня демонстрували своєю поведінкою не дуже гарний приклад, виставляючи в соціальних мережах фото з бюлетенями, зроблені безпосередньо у приміщеннях дільниць, що згідно з законом є порушенням таємниці голосування”, – зауважила Сліпачук.

Голова ЦВК наголосила на тому, що виборець не має права демонструвати свій вибір у приміщенні виборчої дільниці, а розповісти за власним бажанням про своє волевиявлення він може за її межами волонтерам, які збирають дані для екзит-полів.

Реклама

Залишити коментар