Київський суд припинив розшук Шарія – ЗМІ

Шевченківський районний суд Києва скасував рішення про розшук відомого блогера Анатолія Шарія. Відповідне рішення було ухвалено 10 квітня.

Про це повідомляє УНН з посиланням на постанову суду.

Мова йде про справу, в якій Шарій обвинувачується у хуліганських діях. Прокуратура обвинувачує блогера у тому, що він у 2011 році відкрив вогонь з пістолета під час конфлікту в McDonald’s з відвідувачем.

“Знаходячись біля службового виходу закусочної, ОСОБА_2 (Шарій – ред.), демонструючи явну неповагу до суспільства та зневагу до існуючих правил і норм поведінки, діючи з особливою зухвалістю, без попереджень та розмови із потерпілим, знаходячись за його спиною, здійснив з вказаного пістолету два постріли в ногу та тулуб ОСОБА_3”, – йдеться у постанові суду.

Суд вказує, що потерпілий отримав тілесні ушкодження у вигляді 2 ран на передній черевній стінці справа під реберною дугою по попередньо паховій лінії, на заднє – зовнішній поверхні правого стегна в нижній третині, які відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров’я.

Водночас, суд вказує, що з травня 2014 року було встановлено місцезнаходження обвинуваченого, а компетентними органами держави України отримана достовірна інформація про надання Шарію статусу політичного біженця у Литві.
У 2018 році адвокати Шарія домоглися поновлення розгляду справи і заявили про необхідність повернути її на додаткове розслідування через неповноту досудового слідства. У результаті суд постановив повернути справу на дорозслідування в прокуратуру.

Суд постановив “Кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_2 (Шарій – ред.) у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.296 КК України направити прокурору Київської місцевої прокуратури № 10 для організації додаткового розслідування.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_2 (Шарій – ред.) у виді тримання під вартою та його розшук – скасувати”.

Постанова може бути оскаржена у Київському апеляційному суді протягом 7 діб з дня її винесення.

Довідка:

Анатолій Шарій працював у декількох українських інтернет-виданнях. У 2014 році створив відеоблог на YouTube, де критикує українську владу, символіку, українські атрибути, ЗМІ, персоналії та події, пов’язані з Україною.

У лютому 2018 році Анатолій Шарій записав відео, в якому заявив, що жителі Західної України не є чистокровними українцями, а тому вони «не можуть говорити іншим, як потрібно любити Україну, співати державний гімн і ходити з прапором». Відео було опубліковано на youtube-каналі Шарія, однак після скандалу блогер його приховав.

 

Фото – glavcom.ua

Реклама

Залишити коментар