З квітня Нафтогаз має знизити ціну на газ для населення – Кабмін

Уряд надав можливість Нафтогазу знизити ціни на газ для населення вже з квітня 2019 року. Відповідне рішення було прийнято сьогодні, повідомляє прес-служба Кабміну.

Згідно з урядовим рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, Нафтогаз зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови передоплати. Якщо ціна для промисловості зростає, Нафтогаз має продавати газ для населення за ціною, встановленою Урядом України.

За прогнозами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, тенденція до зниження цін на газ спостерігатиметься в Україні до грудня 2019 року. Це й дало підстави Уряду знизити ціну на газ для населення.

В кінці березня Нафтогаз опублікував ціни на природний газ, які будуть діяти з 1 квітня для промислових і побутових споживачів. Компанія повідомила, що кінцева ціна газу для побутових споживачів складе 8,38 грн за кубометр замість 8,55 грн. Своє рішення НАК пояснював закупівлею газу в березні по “привабливими цінами”.

 

Залишити коментар