В Україні заборонили два популярні антисептичні препарати

В Україні заборонили два лікарські засоби, які використовуються як антисептики.

Про це йдеться у розпорядженні Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

“Відповідно до Конституції України… враховуючи розпорядження Держлікслужби від 25.02.2019 № 20-В щодо усунення порушень Ліцензійних умов, враховуючи лист Державного підприємства “Експериментальний завод медичних препаратів ІБОНХ НАН України”, Україна, від 11.03.2019 № 115/54: ЗАБОРОНЯЮ реалізацію, зберігання та застосування серій зазначених нижче лікарських засобів вироблених до 25.02.2019 Державним підприємством “Експериментальний завод медичних препаратів ІБОНХ НАН України”, Україна: ФОРМІДРОН розчин для зовнішнього застосування, спиртовий по 50 мл у флаконах всі серії UA/2186/01/01; ФУКОРЦИН розчин для зовнішнього застосування по 25 мл у флаконах всі серії UA/2088/01/01″, – йдеться в повідомленні.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування лікарських засобів, невідкладно після одержання даного розпорядження необхідно вжити заходи щодо:

  • перевірки наявності зазначених вище лікарських засобів, вироблених до 25.02.2019;
  • вилучення їх з обігу шляхом повернення постачальнику (виробнику);
  • інформування територіального органу Держлікслужби про виконання даного розпорядження;
  • запобігання придбанню, реалізації та застосуванню зазначених вище лікарських засобів, вироблених до 25.02.2019.

Невиконання даного розпорядження тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Довідково: Формідрон – лікарський засіб, у складі якого міститься речовина формальдегід, яка є сильним антисептиком. Формідрон застосовують для обробки шкіри при підвищеній пітливості.

Фукорцин – лікарський засіб з антисептичною і протигрибковою дією. Застосовують для лікування захворювань шкіри, спричинених чутливими до компонентів препарату збудниками.

Ілюстративне фото: pharma.com

Залишити коментар