США хочуть відродити програму, що була розроблена для стримування СРСР

Пентагон вирішив продовжити розробку програми, яка була покликана стримувати СРСР.

Міністерство оборони США має намір відродити програму стримування Росії в Європі, що вперше з’явилася в роки холодної війни, повідомляє Корреспондент з посиланням на портал Aviation Week.

Концепція продовжує напрацювання програми Assault Breaker зі створення “розумних” і високоточних озброєнь, які повинні були б зупинити радянські танкові і механізовані частини в разі початку наступу Червоної армії в Європі.

Відзначається, що американські військові планували стримати радянський контингент в Європі, що перевершував у розмірах, за допомогою авіаційних систем і бомб, які могли б самостійно виявляти і знищувати радянську техніку.

Тоді для виконання цих завдань обрали літаки E-8C JSTARS. Вони ж фігурують і в оновленому варіанті програми, як авіація для виявлення противника. Передбачається, що після цього бомбардувальники B-52H завдадуть ракетний удар по бронетехніці опонента. Для виконання завдання боєприпаси повинні мати інфрачервоні датчики, здатні “зловити” танк.

У програму закладається 50-відсоткова ймовірність на знищення цілі. Всього в комплекті на борту кожного бомбардувальника має бути 20 ракет.

Відродження програми Assault Breaker пов’язується з успіхами Росії і Китаю у військовій сфері. За даними видання, створення ракетного комплексу може зайняти близько десяти років.

Залишити коментар