МЗС стурбоване затриманням архієпископа Православної церкви України в окупованому Криму

Міністерство закордонних справ України виступило із заявою щодо затримання в окупованому Криму архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента.

Речниця МЗС Катерина Зеленко повідомила у Twitter, що МЗС стурбоване цією ситуацією і буде привертати увагу до затримання владики Климента в ООН, РЄ та ОБСЄ.

“Ми стурбовані повідомленнями про затримання в окупованому Росією Криму архієпископа Православної Церкви України Климента. Російські окупанти продовжують планомірний наступ на українське православ’я у Криму”, – сказала Зеленко.

За її словами, справжні утиски на релігійні свободи та права вірян відбуваються на окупованих Росією територіях.

“Привернемо увагу до затримання владики Климента в ООН, РЄ та ОБСЄ”, – додала Зеленко.

За останніми даними, архієпископа Климента, голову Кримської ПЦУ, спочатку звинуватили в тому, що він вкрав церковний одяг зі своєї ж церкви. Тепер же чекають” свідка”, який має розповісти, що архієпископ грубо висловлювався в публічному місці. За це можуть накласти адмінарешт.

Як повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй Facebook -сторінці, Климент знаходиться в одному з райвідділків поліції Сімферополя.

Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова підтвердила, що архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент (Кущ) дійсно перебуває у Київському районному відділку поліції міста Сімферополя.

“Наразі розглядається рішення щодо складання протоколу. Також, з‘ясовується, чи буде з цієї справи суд”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, у неділю, 3 березня, окупаційна поліція затримала архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента (Кущ) на автовокзалі м. Сімферополя. Також у ПЦУ уточнили, що архієпископ планував відвідати судовий розгляд справи політв’язня Павла Гриба у м. Ростові-на-Дону.

Фото – tsn.ua.

Реклама

Залишити коментар