Чернівецька влада хоче віддати церкві кінотеатр на Кобилянської: активісти б’ють на сполох

У Чернівцях приміщення колишнього кінотеатру “Україна” на вул. Кобилянської можуть віддати в довгострокову оренду церкві. Про це повідомив чернівецький активіст Zhan Pobe у своїй публікації в Facebook-спільноті СтопХам Буковина.

“Мало хто знає, але зараз відбувається цікавий і тихий процес передачі в довгострокову оренду приміщення колишнього кінотеатру “Україна” (вул. Кобилянської, 51, 53) одній з церков міста”, – йдеться у дописі.

Відомо, що це 4-поверхове приміщення з підвалом. Загальна площа складає більш ніж 1500 кв. м. Цільове призначення — кінотеатральний зал.

“Цей об’єкт вказаний в проекті Концепції інтегрованого розвитку міста Чернівців 2030, як базова локація для створення поліфункціонального культурного центру. У неформальних ж розмовах і мріях безпосередніх акторів культури Чернівців, простір вже дуже довгий час обговорюється як ідеальний універсальний майданчик для концертів, конференцій, фестивалів, театру, подій традиційної і альтернативної культури”, – пише активіст.

Станом на 1 січня 2019 року в переліку вільних приміщень комунальної власності територіальної громади міста, які можна взяти в оренду, навпроти рядка з адресою вул. Кобилянської 51, 53 зазначалося “Вивчається питання щодо створення громадського культурно-мистецького простору”, а балансоутримувач — КЖРЕП №9

(фрагмент документу)Після цього, продовжує активіст, 22.01.2019 виходить розпорядження за підписом секретаря міської ради Продана  “Про створення комісії для вирішення питання щодо подальшого використання приміщення комунальної власності територіальної громади м. Чернівців за адресою вул. Кобилянської, 51, 53”.

Через три дні на зустрічі новоствореної комісії обговорюється лише одна пропозиція оренди, що надійшла від певної церкви.

“Робоча група голосує за винесення на розгляд пропозиції виконавчому комітету. Сподіваюсь, пізніше ми отримаємо детальний протокол засідання.
Далі — єдина, рекомендована робочою групою, пропозиція буде розглядатися виконавчим комітетом. І лише цей один крок відділяє нас від перспективи появи релігійної споруди в центрі міста. Це не культурний хаб, не центр сучасного мистецтва, не бізнес інкубатор, не кінотеатр, не театр, не молодіжний центр. Це церква.

Саме тому ПИТАННЯ
-В першу чергу до процедури і всіх, хто несе за неї відповідальність, зокрема членів вищезгаданої комісії:
Де конкурс? Де прозорі і конкурентні умови? Де громадські слухання? Які зобов’язання орендаря? Як взагалі виглядає комерційна пропозиція?
-До міської ради і відповідних департаментів в цілому, яка є відповідальною за стратегію і вектори розвитку міста:
Невже міська влада з усіма своїми повноваженнями не здатна зберегти дане приміщення за громадою, створити робочу групу по пошуку інвестицій і рухатися згідно прийнятої стратегії розвитку? І найголовніше — не змінювати цільове призначення будівлі. Навіщо взагалі потрібна стратегія розвитку міста, якщо такі конкретні рішення будуть ігнорувати базові вектори руху? Яким чином вирішення питання з таким знаковим об’єктом відповідає декларації “Чернівці — інноваційне місто культури і традицій”?
-До громади міста, громадського сектору, містопланувальників, акторів культури і усіх зацікавлених:
Чи готові ви прийняти маркер “церква на Кобилянській”? Чи саме так ви бачите спільний публічний та інформаційний простір середмістя Чернівців?”, – йдеться у дописі активіста.

 

Фото – ua.trip-impressions.com

Залишити коментар