Російські спецслужби пропонували 2 тисячі доларів за підпал в Україні церков колишньої УПЦ МП – СБУ

Служба безпеки України викрила плани спецслужб РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації в нашій державі на релігійному ґрунті. 

Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки України.

Зазначається, що співробітники відомства встановили, що спецслужби РФ та підпорядковані їм “МГБ ЛНР/ДНР” здійснюють пошук виконавців, які за 2 тис. доларів готові вчинити підпали культових споруд колишньої УПЦ МП.

За умови надання як звіту відеозапису злочинних дій, зловмисник пообіцяв надіслати 2 тис. доларів на картковий рахунок, відкритий в одному з українських банків.

За даними СБУ, алгоритм дій, запропонованих іноземною спецслужбою виглядав таким чином (мовою оригіналу): “Нарисовать на месте любой из предложенных символов; Начать съёмку, снять темноту и момент возгорания. Снять секунд 10 горения. Дотла жечь не обязательно, главное, чтобы здание храма начало гореть. Объект любой. На выбор. Обязательно МОСКОВСКИЙ ПАТРИАРХАТ. На акцию телефон брать БЕЗ СИМ-КАРТЫ, в момент съёмки поставить телефон в авиарежим, чтобы труба не засветилась на каком-нибудь вай-фае”.

У прес-центрі зауважили, що СБУ вже запобігла спробі залучення громадянина України до скоєння на замовлення російської сторони такого злочину.

“Однак вербувальна діяльність іноземної спецслужби продовжується. У зв’язку з цим СБ України закликає громадян бути пильними і, в разі отримання подібного роду “замовлень”, невідкладно інформувати вітчизняну спецслужбу”, – сказано у повідомленні.

Залишити коментар