У Департаменті соцзахисту повідомили, кому найчастіше відмовляють у субсидії

У Чернівецькій області субсидії отримують понад 58 тис. домогосподарств.

Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Віталій Савкін, передає прес-служба Чернівецької ОДА.

Він також наголосив, що з 1 січня 2019 року стартував I етап отримання субсидій в грошові формі (монетизація субсидій).

Зазначається, що українцям, які вперше оформлюватимуть субсидію, гроші будуть надходити на банківський рахунок в “Ощадбанку”.

Як пояснив Віталій Савкін, на кожного одержувача субсидій, після обробки заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний рахунок в банку, на якому відображатимуться житлові субсидії в грошовій формі. Тобто, кошти будуть направлятися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду.

“На сьогодні Заставнівський, Новоселицький, Кельменецький, Сокирянський, Вижницький райони та місто Чернівці вже сформували відповідні реєстри за програмним комплексом і запрацювали за новою технологією”, – додав Віталій Савкін.

З 1 січня 2019 року за призначенням субсидій до управлінь праці та соціального захисту звернулось 5 тис. 188 домогосподарств: з них – 1135 – на житлово-комунальні послуги,  –  4053 – скраплений газ та тверде паливо.

Коментуючи причини відмови у наданні субсидії директор Департаменту соцзахисту зауважив, що найпоширеніша відмова – відсутність доходів та сплати ЄСВ; перебування за кордоном без підтверджуючих довідок.

Також, за словами Віталія Савкіного, монетизація має вирішити питання шахрайства.

“Вже вирішує: якщо в минулому році у нас отримувало субсидію 149 тисяч господарств, то на сьогодні їх 58 тисяч, але буде трохи більше, бо програма субсидій за скраплений газ та тверде паливо призначається раз на рік. Сьогодні люди почали подавати заяви: на скраплений газ та тверде паливо їх зараз налічується 4053, а прогнозовано буде 25 тисяч. Тобто у нас буде приблизно 70-75 тисяч субсидіантів і це в половину менше тих, хто отримував субсидію в минулому опалювальному періоді. Звичайно, що виключити всіх шахраїв практично неможливо – це утопія, але над цим механізмом працюють: ми постійно отримуємо верифікацію з Міністерства фінансів України, виявляємо тих громадян, хто придбав автівки, будинки тощо (вартість яких складає від 50 тис. грн. і більше), і в таких випадках відповідно відмовляємо в призначенні субсидії”, – повідомив директор Департаменту.

Фото ілюстративне.

Роси Буковини

Залишити коментар