Предстоятель ПЦУ Епіфаній пояснив, чому інтронізація відбудеться у день його народження

Глава Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній вірить, що “коли всі православні українці обєднаються в єдиній помісній православній церкві, завершиться війна на Донбасі і Крим буде повернуто Україні”.

Про це він повідомив в інтерв’ю для “Радіо Свободи”.

Глава ПЦУ намагається викорінювати бажання представників старшого покоління робити молодим людям зауваження щодо зовнішнього вигляду. Він не вірить в силу прокльонів, і каже, що в церквах можна ставити стільці і лавки.

Також Предстоятель ПЦУ пояснив, чому інтронізація відбудеться у день його народження.

“Після отримання томосу на Фанарі виникло питання, що потрібно звершити інтронізацію, тобто, щоб предстоятель вже повноцінно став на київську кафедру, очолив українську православну церкву. Було обрано дату для того, щоб в майбутньому не святкувати день народження, а поєднувати вже і день інтронізації, і день народження. Бо у православній традиції священнослужителі не відзначають так помпезно чи урочисто свій день народження, а більшою мірою ми звертаємо увагу на день свого небесного покровителя, на день ангела”, – розповів митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Він додав, що на урочистій церемонії буде святіший Філарет, делегація Вселенського патріархату, будуть делегації з УПЦ Канади, УПЦ в Америці, будуть представники зі святої гори Афон.

Реклама

Залишити коментар