НАЗК призупинило фінансування партії “Опозиційний блок” – ЗМІ

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) вирішило призупинити перерахування коштів державного бюджету на фінансування політичної партії “Опозиційний блок” у I кварталі 2019 року.

Про це повідомляє прес-служба Нацагентства в п’ятницю, 1 лютого.

Рішення про призупинення перерахування коштів державного бюджету на фінансування політичної партії «Опозиційний блок» у І кварталі 2019 року ухвалено сьогодні після надходження офіційних звернень представників політичної партії «Опозиційний блок» щодо здійснення  перерахування  коштів державного фінансування та утримання від такого перерахування, а також Ухвали Окружного адміністративного суду Києва стосовно заборони суб’єктам державної реєстрації здійснювати державну реєстрацію будь-яких змін до установчих документів політичної партії «Опозиційний блок».

Так, від «Опозиційного блоку» до НАЗК надійшли листи з підтвердженням реквізитів окремого рахунку для отримання бюджетного фінансування та листи з проханням до Національного агентства утриматися від перерахування розподілених коштів на цей же рахунок.

Національне агентство з питань запобігання корупції  є головним розпорядником коштів за програмою «Фінансування статутної діяльності політичних партій» та здійснює державний контроль за законним та цільовим використанням політичними партіями коштів, виділених з державного бюджету на фінансування їх статутної діяльності. Національне агентство несе відповідальність за управління та контроль  за використанням коштів державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичних партій.

Наразі Національне агентство вважає, що наявні суперечності у листах  представників політичної партії, а також надіслана копія ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва щодо заборони суб’єктам державної реєстрації та всім приватним і  державним нотаріусам здійснювати державну реєстрацію будь-яких змін до установчих документів політичної партії «Опозиційний блок» є достатніми підставами для призупинення перерахування політичній партії «Опозиційний блок» коштів, наданих з  державного бюджету на фінансування її статутної діяльності.

Рішення прийняте до з’ясування та усунення політичною партією обставин, що зумовили призупинення перерахування коштів державного фінансування.

Нагадаємо, що відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 25 січня 2019 року, сума коштів, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичної партії «Опозиційний блок» у І кварталі 2019 року, становить 15 489 725,00 грн. Всього на фінансування статутної діяльності політичної партії «Опозиційний блок» у 2019 році передбачено 61 959 000,00 гривень.

Реклама

Залишити коментар