Уляна Супрун підтримала легалізацію канабісу в Україні

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун виступила за легалізацію канабісу для застосування в медичних і наукових цілях.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

“Застосування наркотичних речовин в будь-яких цілях, навіть в медичних — складна тема. Тому нею легко зманіпулювати, навіть коли йдеться про життєво необхідну допомогу пацієнтам”, – йдеться у повідомленні.

Супрун зазначила, що на сайті Верховної Ради зареєстрували петицію з вимогою внести зміни до законодавства, щоб канабіс можна було використовувати у медичних та наукових цілях.

Як пояснила Супрун, в рослинах роду Cannabis міститься канабідіол (КБД), який на відміну від тетрагідроканабінолу (ТГК) не має психотропного ефекту, але при цьому обезболює і розслабляє, тому підходить для використання в медичних цілях. У медичному канабісі переважає КБД.

Супрун зазначила, що медичний канабіс допомагає уповільнити перебіг хвороби Альцгеймера, має знеболюючим ефект при лікуванні раку і допомагає при лікуванні глаукоми.

“Медичний канабіс має і побічні ефекти: запаморочення, байдужість, порушення пам’яті, звикання, вплив на серцево-судинні і респіраторні хвороби. Звичайно, перед будь-яким призначенням лікар зважує користь та ризики застосування і виписує споживання таких препаратів тільки за необхідності. Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу — це реалізація їх права на медичну допомогу”, — резюмувала Супрун.

Щодо України, то в нас повністю заборонено використання медичного канабісу в лікувальних та наукових цілях.

Реклама

Залишити коментар