242 дні оборони: у столиці вшанували пам’ять захисників Донецького аеропорту

У Києві вшанували пам’ять загиблих захисників Донецького аеропорту, які тримали оборону 242 дні.

Участь у заходах в залі пам’яті захисників України взяли родичі загиблих військових, президент Петро Порошенко, міністр оборони Степан Полторак, керівництво Генерального штабу та ліцеїсти військових закладів Києва, пише “Громадське”.

“Нам випала честь жити в один час із неймовірними героями, які вже стали легендою. Відбудуємо аеропорт Донецька, і на його високій диспетчерській вежі завжди майорітиме український прапор, який “кіборги” піднімали знову і знову під кулями і снарядами. Аеропорт стане кращим і сучаснішим. Аеропорт стане кращим, сучаснішим. Там злітатимуть і сідатимуть літаки звідусіль. І завжди будемо пам’ятати наших героїв”, — заявив під час церемонії президент України Петро Порошенко.

“Дай Боже, щоб одного мирного дня на звільненому Донбасі ми зібралися на злітній смузі Донецького аеропорту. Щоб ми стали там і помовчали. Щоб постояли, вслухаючись у відлуння жорстоких боїв. Щоб хоч на секунду уявили і пропустили через себе те, через що пройшли наші герої-кіборги”, – додав Порошенко.

19-20 січня 2015 року бойовики підірвали термінал Донецького аеропорту протикорабельними бомбами. Частина українських військових, які тримали оборону 242 дні, загинула під завалами від потужного удару, когось застрелили в бою, когось — у полоні. Досі ніхто не береться назвати точну кількість загиблих. Всі, хто обороняв аеропорт, хто загинув і хто залишився живим, увійшли в історію, як “кіборги”. Утім, питанням для багатьох як військових, так і для цивільних, досі залишається – чи варто було обороняти “коробку зі скла”, якою на той момент уже був аеропорт. Питання також — чому не укріплювали об’єкт, доки позиції українських військових були сильними.

Реклама

Залишити коментар