Через порушення передвиборної агітації відкрито два кримінальних провадження – МВС

До МВС України та  Національної поліції України надійшло 91 повідомлення від громадян та громадських організацій щодо порушень виборчого законодавства. За наслідками їхнього розгляду вже складено 30 адміністративних протоколів та зареєстровано два кримінальних провадження за ст.296 “Хуліганство”. Ще 51 повідомлення перевіряється.

Про повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, повідомляє прес-служба відомства.

Зазначається, що порушення зафіксовані в Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій, Київській областях та місті Києві на користь низки зареєстрованих кандидатів у Президенти України.

Міністр внутрішніх справ повідомив, що щодо порушень, передбачених ст. 212-13 КУпАП (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск) – оформлено 29 адміністративних протоколів, а щодо порушень, передбачених ст. 212-14 КУпАП (Порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях) – оформлено 1 адміністративний протокол.

Окрім цього, за двома епізодами розпочато кримінальне провадження за ст. 296 “Хуліганство” Кримінального кодексу України, щодо 51-го матеріалу проводиться перевірка, а інформація по восьми зверненням не підтвердилася.

“Допускаю, що у низці випадків, порушення не були навмисними і зареєстровані кандидати не мали до них відношення і не надали їм вагомого значення, або не знали про дії своїх штабів.  Але це не звільняє від відповідальності кандидатів”, – зазначив Арсен Аваков.

МВС України отримало численні звернення, які зараз перевіряються поліцією і НАЗК, про розміщення агітаційних матеріалів на білбордах і роздачі друкованої продукції, оплачених не з рахунків виборчого фонду зареєстрованого кандидата.

Очільник МВС повідомив, що у відомстві створена спеціальна робоча група для моніторингу законності виборчого процесу та роботи зі зверненнями громадян та громадських організацій, а також із повідомленнями у ЗМІ та соціальних мережах. До неї увійшли працівники МВС, а також радники міністра внутрішніх справ Іван Стойко, Володимир Філенко, Іван Варченко та Михайло Апостол.

 

Реклама

Залишити коментар