Вступив у дію закон про протидію домашньому насильству: що змінилося

В Україні набув чинності закон №5294 Про запобігання та протидію домашньому насильству.

Верховна Рада прийняла цей закон у грудні 2017 року, а з 11 січня 2018 року набула чинності норма документа про обтяжуючі обставини.

Відповідно до закону, покарання за вчинення домашнього насильства в судовому порядку тепер вводиться у вигляді громадських робіт на термін від 150 до 240 годин або арешт на термін до шести місяців. Також передбачається і обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

При цьому будуть діяти заборони, листування з потерпілою особою, наближення на певну відстань.

У разі ж виявлення фактів домашнього насильства відповідні органи (правоохоронні, управління соцзахисту населення, центри сім’ї і молоді, служби у справах дітей) повинні пропонувати потерпілим звертатися в спеціалізовані центри.

Законом піддаються істотній редакції статті, які передбачають відповідальність за злочини проти статевої свободи та недоторканості. Так, одне з нововведень закону – зменшення мінімального терміну кримінальної відповідальності за згвалтування неповнолітніх. Зокрема, попередня редакція ст. 152 Кримінального кодексу встановлювала покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років, а за новим законом санкція складе від 8 до 15 років.

Крім того, новий документом встановлюється кримінальна відповідальність за примус до шлюбу. Тепер примус до вступу в шлюб; до продовження примусово укладеного шлюбу; до вступу в співжиття без укладення шлюбу; до продовження такого співжиття; примус до переїзду в іншу країну з однією з вищезазначених цілей караються арештом на термін до шести місяців або обмеженням або позбавленням волі на термін до трьох років.

Фото ілюстративне, unian.ua.

Реклама

Залишити коментар