Уляна Супрун дала поради, як відрізнити грип від застуди

Небезпека грипу або тяжкої застуди – в ускладненнях, які можуть коштувати життя. Тому важливо вчасно розпізнати хворобу і почати необхідне лікування. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що грип і застуда відрізняються, а тому лікуються по-різному.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Перша відмінність, за словами Уляни Супрун, виявляється у тому, що застуда завжди починається поступово, а відчути слабкість або невисоку температуру можна лише через кілька днів. Симптоми грипу розвиваються різко, і все починається з високої температури, слабкості, болю в очах і м’язах.

Під час застуди температура може піднятися до 37,5 і залишитися на цьому ж рівні. У випадку грипу температура зростає до 38 градусів і вище і з’являється зі самого початку хвороби.

Нежить характерний більше для застуди, а під час грипу його може взагалі не бути або він з’являється на другий-третій день. Під час застуди кашель може спричиняти біль у горлі, при цьому він не дуже виражений. Під час грипу кашель є однією з головних ознак і може зумовити біль у грудній клітці. Біль у горлі – також одна з ознак застуди.

Під час застуди дискомфорту в очах практично немає, замість нього можливе відчуття “піску” в очах. Однак для грипу це характерна ознака, а саме: сльозотеча, почервоніння і світлобоязнь.

У разі застуди може відчуватися задишка, це може бути пов’язано лише з закладенням носа. Під час грипу задишка пов’язана з дихальною недостатністю, через що необхідно відразу звернутися до лікаря.

Також Супрун дала кілька порад, якщо захворіли:

– звичайну застуду організм може побороти сам за допомогою постільного режиму і пиття протягом 3-4 днів;

– для лікування грипу або застуди з ускладненнями необхідно використовувати противірусні ліки – такі як озельтамівір, занамівір і балоксавір, але тільки якщо їх прописав лікар;

– препарати, які зменшують біль у горлі або кашель, лише тимчасово можуть поліпшити стан;

– збивати температуру дорослим необхідно, лише якщо вона піднялася до 38,5 градусів і вище, при цьому використовуючи парацетамол або ібупрофен;

– не лікувати вірусні захворювання антибіотиками, такі види медикаментів виписують лише при бактеріальних захворюваннях, таких як пневмонія або бронхіт;

– якщо з’явилася задишка, висипання на шкірі, кровохаркання, синюшність на шкірі, нудота, діарея, біль у грудях, зниження тиску, слабкий пульс, аритмія, порушення свідомості або судоми, необхідно відразу звернутися до лікаря або викликати “швидку”.

“У будь-якому випадку проконсультуйтеся з вашим лікарем про симптоми. Він допоможе визначити подальший алгоритм дій”, – підкреслила Супрун.

Фото – Kurs.if.

Реклама

Залишити коментар