Православну церкву України після отримання Томосу першими визнають церкви грецької традиції – Епіфаній

Після надання Томосу про автокефалію Православну церкву України визнають православні церкви грецької традиції, а за ними – поступово – всі інші.

Таку думку висловив предстоятель нової Православної церкви України Епіфаній в інтерв’ю DW, передає УНН.

“Отримання Томосу від матері-церкви Константинопольської – це вже є першим кроком у визнанні іншими помісними православними церквами. Це є визнанням вже першої помісної православної церкви. Звичайно, що найперше визнають церкви грецької традиції. Ми віримо в це. Але всі (православні церкви – ред.) говорять про те, що після офіційного визнання, після вручення Томосу ми дамо відповідь на питання, коли ми зможемо вас визнати як незалежну церкву”, – зазначив предстоятель ПЦУ.

За його словами, після отримання Томосу церква буде працювати над тим, щоб інші православні церкви визнавали автокефалію і незалежність ПЦУ.

На його думку, з часом всі православні церкви світу визнають українську автокефалію. Для цього Епіфаній після свого обрання предстоятелем ПЦУ, за його словами, звернувся з відповідними листами, які носять назву “мирних грамот”, повідомив про те, що “відбувся в Києві історичний Об’єднавчий собор, на якому мене було обрано предстоятелем ПЦУ, і що я в майбутньому буду віддано відстоювати православні позиції, буду опиратися на канони православної церкви і прошу у них визнати автокефалію ПЦУ”. Пізніше буде сформований відповідний відділ зовнішніх зв’язків церкви, який безпосередньо вестиме переговори з іншими православними церквами щодо визнання автокефалії УПЦ.

Як відомо, процедура передачі Томосу про автокефалію предстоятелю Православної церкви України розпочнеться 5 січня.

Реклама

Залишити коментар