МОЗ затвердило перелік ліків, які закуповуватимуть за кошти Держбюджету на 2019 рік

МОЗ України затвердило 41 програму номенклатур закупівель на 2019 рік. Українські пацієнти зможуть отримати ліки за багатьма важливими напрямами набагато швидше.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

Зазначається, що при формуванні номенклатур експертна група оновила переліки ліків, які закуповуватимуть за кошти Державного бюджету на 2019 рік через міжнародні організації, із урахуванням антикорупційних складових. Наприклад, наявність дозувань, які існують лише в одного виробника і, відповідно, обмежують конкуренцію в процесі закупівель.

Водночас, як йдеться у повідомленні, в рамках проведення аудиту номенклатури по напряму “Доросла онкологія” був оновлений якісний склад ліків. Завдяки таким змінам МОЗ України зможе заощадити близько 40 мільйонів гривень і закупити більше препаратів для онкохворих пацієнтів. Крім того, завдяки значному прискоренню закупівель в 2018 році, на цей напрям вдалося спрямувати додатково 910 мільйонів гривень, тобто більше ніж вдвічі підвищити забезпеченість ліками.

Як повідомили у МОЗ, експерти розширили вікові групи пацієнтів, хворих на вроджені імунодефіцити та ювенільний ревматоїдний артрит. Вперше МОЗ України централізовано за кошти державного бюджету закупить необхідне лікування для пацієнтів, старших 18 років.

Ще однією новацією стало те, що у 2019 році Україна закуповуватиме життєво необхідні протези для дітей із вродженим недосконалим остеогенезом (“кришталеві діти”).

Нагадаємо, що МОЗ України планує повністю забезпечити потребу за такими напрямами як туберкульоз, антиретровірусна терапія, трансплантація, скринінг новонароджених, деякі орфанні захворювання та інші. Крім того, міністерство зможе забезпечити 100 % потребу у кардіологічних стентах для пацієнтів з інфарктом міокарда, які потребують негайного стентування, та створити запас ліків для онкохворих дітей.

Реклама

Залишити коментар