Газзбути Фірташа щорічно крадуть до 1 млрд доларів – Нафтогаз

Голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявив, що українські газозбутові компанії “крадуть від 1,5 до 3 мільярдів кубометрів газу на рік”, приносячи олігархові Дмитру Фірташу від $500 тисяч до $1 мільярда доларів щорічно. Про це повідомляє видання НВ.

“Досі діє неефективна схема, коли є посередники. Ці посередники, за нашими оцінками (будемо називати все своїми іменами), крадуть від 1,5 мільярда до 3 мільярдів кубічних метрів газу на рік”, – зазначив він.

За словами Коболєва, газозбутові компанії фактично є “юридичними придатками облгазів”. Голова Нафтогазу наголосив, що до 80% ринку облгазів контролюється олігархом Дмитром Фірташем.

“У цих компаній “шалені” борги перед Групою Нафтогаз. Я думаю, що ці борги вони повертати не збираються. Я це розцінюю як гроші, які навряд чи колись повернуться”, – сказав Коболєв.

Нагадаємо, що Нафтогаз України підозрює українські газозбутові компанії в завищенні майже вдвічі показників використання газу споживачами, які отримують субсидії.

Заборгованість регіональних газозбутових підприємств перед Нафтогазом на середину вересня 2018 року становила 19,7 млрд грн.

Реклама

Залишити коментар